آغاز فصل جدید رقابت های فوتبال روسیه با درگیری میان هواداران و پلیسبه گزارش روز سه شنبه تارنمای خبری ساکرنت، روسیه سال آینده میزبان جام جهانی فوتبال است. به همین علت بروز حوادث خشونت بار در ورزشگاه ها نگرانی هایی را در مورد این میزبانی ایجاد کرده است.
رقابت های جام کنفدراسیون ها اوایل تابستان امسال بدون هیچ مشکلی برگزار شد، اما لیگ برتر روسیه از آغاز فصل جدید در روز 15 ژوئیه (24 تیر) شاهد درگیری میان هواداران در داخل و خارج ورزشگاه ها، آزارها و توهین های نژادپرستانه و درگیری با پلیس بوده است.
حتی بازیکنان هم در این میان در امان نبوده اند. رومن زوبین هافبک اسپارتاک مسکو در دیدار شهرآورد 18 ژوئیه برابر دینامو مسکو هدف انتقام جویی هواداران باشگاه سابق خود قرار گرفت که از انتقال این بازیکن به باشگاه رقیب تیم خشمگین بودند.
یکشنبه گذشته نیز الکساندر پانوف مهاجم سابق تیم روسیه که به علت گل پیروزی بخش در رقابت های مقدماتی یورو 2000 قهرمان ملی محسوب می شد، قبل از دیدار زنیت اسپارتاک مسکو مقابل سن پترزبورگ مورد حمله قرار گرفت.
هواداران فوتبال اقدام به کتک زدن وی کردند تا آنکه نیروهای ویژه پلیس مجبور به مداخله شدند. هواداران از اینکه او متولد سن پترزبورگ است اما از اسپارتاک هواداری می کند، خشمگین بودند. پانوف بیش از 100 بازی برای زنیت انجام داده است.
چند ساعت بعد، پلیس با هواداران اسپارتاک که با شلنگ آتش نشانی بازی می کردند، درگیر شد.
یک هفته قبل از آن نیز نیروهای ویژه پلیس سن پترزبورگ به علت استفاده تماشاگران از مواد محترقه در دیدار توسنو و زنیت وارد جایگاه تماشاگران شدند. مسئولان فوتبال روسیه کاربرد این مواد محترقه را در صورت ایجاد خطر سلامتی رد می کنند.
الکساندر میتین مسئول امنیتی لیگ برتر روسیه گفت: ما هنوز قادر به بازداشت همه هواداران اوباش که در حوادث مختلف دخالت دارند، نیستیم. دوربین ها هم همیشه نمی توانند اوباش ها را در میان جمعیت شناسایی کنند.
وی گفت: اما ما می خواهیم از تجربه عظیم جام کنفدراسیون ها بهره ببریم و از کارت های شناسایی هواداران که به شناخت آسانتر همه تماشاگران کمک می کند، استفاده کنیم.
در این میان، جریمه های اتحادیه فوتبال روسیه هم برای مقابل با این مسئله کافی نبوده است. دینامو کیف بعد از درگیری هواداران این تیم با حامیان اسپارتاک، استفاده از مواد محترقه و توهین با بازیکنان سیاهپوست تیم حریف در یک بازی، هفت هزار دلار جریمه شد.
یک مقام ارشد دینامو مسکو گفت که جو کنونی می تواند از این هم بدتر شود و انتظار بروز خشونت وجود دارد.
وی گفت: دیدار دینامو مقابل اسپارتاک همیشه با خطر روبرو است. پلیس برای جلوگیری از حوادث بزرگ اقدامات مهمی انجام داده است.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1584**
مترجم:مولوی*انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *