ایران وتاتارستان برای همکاری درورزش کشتی توافق کردندبه گزارش ایرنا، در این مذاکرات که روز چهارشنبه در وزارت ورزش تاتارستان برگزار شد، علی بمان اقبالی زارچ سرکنسول جمهوری اسلامی در قازان از میزبانی این شهر برای برگزاری دیدار دوستانه 18 مهر ماه تیم های ملی فوتبال ایران و روسیه که با نتیجه دو بر دو پایان یافت، سپاسگزاری کرد.
وی افزود: همکاری های ورزشی ایران با روسیه و در همین چارچوب با تاتارستان در حال گسترش است که می توان به شرکت تیم ملی ووشوی ایران در رقابت های جهانی، تیم ملی زورخانه ای و برگزاری مسابقه تیم های فوتبال ایران و روسیه در یک ماه گذشته در قازان اشاره کرد.
شیخ الدینوف معاون اول وزیر ورزش تاتارستان نیز گفت که این جمهوری مایل به همکاری های گسترده ورزشی با ایران به ویژه در رشته های مختلف کشتی و استفاده از تجربیات ایران است.
وی اظهار کرد: همکاری ها در این عرصه شتاب گرفته، ولی می خواهیم سرعت بیشتری بگیرد. رستم مینیخانف رییس جمهوری تاتارستان بر ارتقای هر چه بیشتر کشتی فرنگی و آزاد تاکید دارند.
خادم رییس فدراسیون کشتی نیز اعلام کرد که روسیه در این ورزش قدرت فنی جهانی است و ما روابط خوب بین فدراسیونی داریم و علاقه مندیم این همکاری ها را از جمله با تاتارستان افزایش دهیم.
وی ادامه داد: با توجه به برنامه های مختلف پیش بینی شده و در حال اجرا برای گسترش ورزش کشتی در ایران، آماده همکاری در این زمینه با تاتارستان مانند میزبانی از تیم های کشتی این جمهوری در رقابت های بین المللی هستیم.
حضور متقابل تیم های کشتی ایران و تاتارستان، برگزاری اردوهای مشترک و اعزام مربیان ایرانی برای کشتی گیران تاتارستانی از جمله محورهای ارائه شده توسط خادم برای همکاری تهران و قازان بود.
در ادامه دیدار نیز اگزان گبادولین رییس فدراسیون کشتی تاتارستان گفت: همواره احترام ویژه ای برای کشتی ایران قائل هستم و نحوه رقابت کشتی گیران ایرانی همیشه تحسین برانگیز است.
وی با شرح برنامه های توسعه ورزش کشتی تاتارستان در رشته ها و سطوح مختلف سنی اظهار کرد: پیشنهادهای سازنده ارائه شده برای همکاری را می پذیریم و علاقه مندیم از تجربیات موفق و دانش فنی ایران در کشتی فرنگی، آزاد، پهلوانی و همکاری مربیان ایرانی برای کسب آموزش بهره بگیریم.
در چارچوب نتیجه و توافق مذاکرات، قرار شد در آینده نزدیک متن تفاهم نامه پس از هماهنگی های لازم برای امضا نهایی شود تا نقشه راه سه ساله همکاری در عرصه کشتی مورد موافقت طرفین قرار گیرد.
اروپام 391 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *