بازیکنان کلیدی پرسپولیس از نگاه کنفدراسیون فوتبال آسیابه گزارش روز سه شنبه تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، گرچه این سه بازیکن تاثیرگذار پرسپولیس، نقش مهمی در موفقیت‌ های این تیم ایفا کردند اما، هر یک دارای ویژگی های خاص خود هستند و تفاوت هایی با یکدیگر دارند.
بر اساس این گزارش، منصفانه است اگر بگوییم سال 2017، بهترین سال برای مهدی طارمی بوده است. صعود بدون شکست تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران به جام جهانی 2018 و اولین حضور پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، از جمله موفقیت های طارمی است.
وی پس از زدن شش گل در مرحله گروهی، در بازی مقابل الاهلی گلزنی کرد و مهارت ویژه ای در زدن گل با ضربه سر و پا در محوطه جریمه دارد.
تقریبا نیمی از گل‌ های پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا محصول تلاش اوست.
البته، طارمی در دو بازی برابر الهلال در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا نتوانست گلی روانه دروازه حریف کند و باید دید در بازی نیمه نهایی می ‌تواند این طلسم را بشکند یا خیر.
برخلاف طارمی، محمد مسلمان می داند که گلزنی برابر الهلال چه طعمی دارد؛ زیرا او در هفته‌ نخست در لیگ قهرمانان آسیا برابر الهلال گلزنی کرد.
هر چند این بازیکن پرسپولیس تنها یک گل در لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رساند، اما بیشترین پاس‌ های مهم پرسپولیس با کمک او بود.
مسلمان با خلق بیست و یک شانس گل در کنار هالک و وو لی، بیشترین موقعیت را در لیگ قهرمانان آسیا ایجاد کرد.
وی به خاطر پاس‌ های دقیق و تکنیک خوبش معروف است. او در کنار علی علیپور و وحید امیری نقش مهمی در کمک به طارمی دارد.
صادق محرمی با 21 تکل موفق، در بین چهار تیم در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.
گرچه از محرمی بیشتر در سمت راست خط دفاعی استفاده می شود، اما این پیشروی هایی هم می کند. محرمی با 79 دوئل در این رقابتها موفق پس از هالک قرار دارد.
ورزشی**1088**1584
مترجم:فقیه*انتشار:مولویانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *