تجربه تلخ الهلال از رویارویی با حریفان ایرانی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیابه گزارش روز یکشنبه تارنمای رسمی ای اف سی، با پایان مسابقات جذاب مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2017، چهار تیم رقابت خود را برای راهیابی به فینال مهمترین مسابقات فوتبال قاره کهن آغاز می کنند.
در غرب آسیا الهلال عربستان مقابل پرسپولیس ایران قرار می گیرد.
از زمان آغاز لیگ قهرمانان آسیا در سال 2002-2003، الهلال تنها نماینده عربستان است که در این مرحله حریف تیمی از ایران شده است. الهلال در سال 2010 مقابل ذوب آهن به میدان رفت.
در آن رقابت ها، الهلال کارزار خود را در گروه دی شامل مس کرمان، السد و الاهلی آغاز کرد و صدرنشین گروه شد. الهلال در یک هشتم نهایی با نتیجه سه بر صفر بنیادکار را شکست داد و در یک چهارم نهایی برابر الغرافه قطر قرار گرفت.
الهلال در خانه با نتیجه سه بر صفر به برتری رسید. در بازی برگشت در دوحه نماینده قطر با نتیجه سه بر صفر در وقت قانونی به برتری رسید، اما در وقت اضافه موفق شد نماینده قطر را شکست دهد و راهی نیمه نهایی شود.
ذوب آهن ایران اما برای دومین بار در سال 2010 در این رقابت ها حضور یافته بود. اولین حضور ذوب آهن در سال 2004 بود که در مرحله گروهی حذف شد.
در رقابت های 2010، این تیم اصفهانی در گروه دشوار بی شامل بنیادکار، الاتحاد و الوحده صدرنشین شد. سه حریف ذوب آهن قبلا تا نیمه نهایی این مسابقات بالا رفته بودند.
ذوب آهن در یک هشتم نهایی تیم مس کرمان را شکست داد و در یک چهارم نهایی پوهانگ استیلرز مدافع عنوان قهرمانی از کره جنوبی را مغلوب کرد.
در نیمه نهایی ذوب آهن حریف الهلال شد.
در بازی رفت در ورزشگاه فولادشهر هر دو تیم در اوایل وقت بازی فرصت هایی داشتند. در اواخر وقت نیمه اول یک پنالتی نصیب تیم عربستانی شد، اما شهاب گردان توپ کریستین ویلهمسون را گرفت. تیم میزبان در نیمه دوم با گل قاسم حدادی فر پیش افتاد. تلاش های الهلال برای زدن گل تساوی به نتیجه نرسید.
در دیدار برگشت در ورزشگاه بین المللی ملک فهد در ریاض 68 هزار هوادار در ورزشگاه حضور یافتند. الهلال سعی داشت برای اولین بار به فینال این مسابقات راه یابد.
تیم میزبان در ابتدا برتری داشت، اما دریافت که ذوب آهن حریف سرسختی است. با وجود تلاش های الهلال، این ذوب آهن بود که با گلزنی، هواداران الهلال را خاموش کرد.
اشتباه مدافع الهلال توپ را در اختیار ایگور کاسترو گذاشت تا ذوب آهن یک بر صفر پیش بیفتد. خطای لی یونگ پیو روی خلعتبری باعث شد این بازیکن با دریافت کارت قرمز از بازی اخراج شود و همین کار را برای الهلال سخت تر کرد.
سوت پایان بازی صعود ذوب آهن به فینال را قطعی کرد تا الهلال به خاطر از دست دادن فرصت ها افسوس بخورد.
در فینال لیگ قهرمانان آسیا 2010 در توکیو، ذوب آهن برابر سئونگنام ایلهوا چونما کره جنوبی به میدان رفت. اما نماینده کره جنوبی با نتیجه سه بر یک برتری رسید و جام را بالای سر برد.
از آن زمان بهترین نتیجه ذوب آهن صعود به یک چهارم نهایی رقابت های 2011 است. ذوب آهن در گروه خود سوم شد و نتوانست به مرحله حذفی صعود کند.
درحالی که الهلال در هفت فصل گذشته از مرحله گروهی صعود کرده است. این تیم در مسابقات 2014 نایب قهرمان شد و در سال 2015 به نیمه نهایی رسید.
اسامه هوساوی، عبدالله الزوری و نواف العابد که در سال 2010 برابر ذوب آهن بازی کردند، برای دیدار رفت مقابل پرسپولیس آماده اند. در حالی که سلمان الفرج و یاسر القحطامی مصدوم هستند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnanarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1584** 1701
مترجم:مولوی* انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *