تلاش تیم های اروپایی برای صعود به جام جهانی 2018/بیم ها و امیدها!به گزارش تارنمای رسمی فیفا، رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 در اروپا در 9 گروه برگزار می شود. تیم های صدر گروه ها به طور مستقیم راهی جام جهانی می شوند. هشت تیم دوم برتر 9 گروه به پلی آف می روند. مسابقات پلی آف در چهار دسته دو تیمی، به صورت رفت و برگشت برگزار می شود و در نهایت چهار تیم دیگر جواز حضور در جام سال آینده را بدست می آورند. اروپا 13 سهمیه در جام جهانی دارد که با توجه به میزبانی جام سال آینده در روسیه از اروپا 14 تیم در این تورنمنت شرکت می کنند.
امشب (سه شنبه شب) 9 بازی در سه گروه ای ، بی و اچ برگزار می شود. از بین این سه گروه فقط بلژیک صعود کرده است و تیم های بلغارستان، بلاروس، لوکزامبورگ، مجارستان، جزایر فارو، لتونی، آندورا، استونی، قبرس و جبل الطارق هم از گردونه رقابت ها حذف شده اند.
تاکنون تیم های بلژیک، انگلیس، آلمان، ایسلند، لهستان، صربستان و اسپانیا از اروپا به روسیه میزبان جام ملحق شده اند. سرنوشت دو سهمیه دیگر اروپا امشب مشخص می شود.

گروه ای
در این گروه فرانسه با 20 امتیاز صدرنشین است. سوئد با 19 و هلند با 16 امتیاز به ترتیب در رده های دوم و سوم گروه ایستاده اند.
فرانسه با شکست بلاروس صعود می کند. فرانسه در صورت تساوی و چنانچه سوئد مقابل هلند پیروز نشود، بازهم صعود می کند. فرانسه در صورت شکست هم راهی جام جهانی می شود، مشروط برآنکه سوئد نیز مقابل هلند ببازد.
سوئد در صورت پیروزی یا تساوی مقابل هلند، درصورت باخت فرانسه برابر بلاروس صعود می کند. سوئد درصورت پیروزی بازهم صعود می کند، البته به شرط آنکه فرانسه در بازی خود مساوی کند. هلند درصورت پیروزی برابر سوئد با زدن هفت گل یا بیشتر عنوان دوم گروه را کسب می کند.

گروه بی
در این گروه سوئیس با 27 امتیاز در صدر است و پرتغال با 24 امتیاز در جایگاه دوم ایستاده است.
سوئیس درصورت تساوی یا پیروزی برابر پرتغال صعود می کند. پرتغال تنها درصورت پیروزی مقابل سوئیس به طور مستقیم راهی جام جهانی می شود، چرا که تفاضل گل بهتری نسبت به سوئیس دارد.

گروه اچ
بلژیک در این گروه صعود کرده است و در حال حاضر رقابت برای کسب عنوان دوم گروه جریان دارد. یونان با شکست جبل الطارق عنوان دوم را بدست می آورد. یونان در صورت تساوی یا باخت هم دوم می شود، مشروط برآنکه بوسنی برابر استونی پیروز نشود.
بوسنی درصورت پیروزی جایگاه دوم را تصاحب می کند، مشروط برآنکه یونان جبل الطارق را شکست ندهد.
ورزشی**1584**1368
مترجم:مولوی**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *