توسعه همکاری های ورزشی ایران و اندونزی در آستانه بازی های آسیایی جاکارتابه گزارش روز سه شنبه ایرنا، ‘ولی الله محمدی نصرآبادی’ سفیر جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا روز گذشته با ‘امام نهروان’ وزیر ورزش و جوانان اندونزی دیدار و گفت وگو کرد.
بلندپایه ترین دیپلمات ایران در جاکارتا در این دیدار با اشاره به روابط حسنه و روبه رشد ایران و اندونزی در تمامی حوزه ها از جمله حوزه ورزش، کسب مقام نخست اندونزی در مسابقات ‘پاراآ.سه.آن’ در مالزی را به وزیر ورزش اندونزی تبریک گفت.
وی گفت: این موفقیت ها نشانه اهمیت دادن اندونزی به حوزه ورزش بوده و نشان می دهد جاکارتا در مسیر درستی گام نهاده و برنامه های تدوین شده در حال به نتیجه رسیدن است.
محمدی نایب قهرمانی تیم فوتبال دانش آموزی اندونزی در چهل و پنجمین دوره مسابقات فوتبال دانش آموزان آسیا در شهر شیراز را یکی از این نشانه ها دانست.
تیم اندونزی 26 شهریور ماه با قبول شکست سه بر صفر مابل تیم فوتبال دانش آموزی ایران به مقام نایب قهرمانی چهل و پنجمین دوره مسابقات فوتبال دانش آموزان آسیا دست یافت و ایران قهرمان شد.
تیم های مختلف معلولان اندونزی نیز مهر ماه جاری در نهمین دوره بازی های ‘پارا آ.سه.آن’ که به میزبانی مالزی برگزار شد با کسب 126 مدال طلا به مقام قهرمانی دست یافت.
سفیر ایران در ادامه با اشاره به سفر وزیر ورزش اندونزی به ایران و امضای توافقنامه همکاری، اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران با جدیت بدنبال اجرای این توافقنامه است و وزارت ورزش و جوانان کشورمان برنامه پیشنهادی اجرایی و مبادلات را تهیه کرده است.
وی اظهار امیدواری کرد که با بررسی و ارائه پیشنهادات تکمیلی بتوان آن را نهایی کرد.
محمدی ضمن اعلام آمادگی ایران برای گسترش روابط ورزشی با اندونزی در تمامی رشته ها، گفت که پس از سفر وزیر ورزش اندونزی به تهران شاهد تبادل هیات های مختلف ورزشی میان دو کشور هستیم.
سفیر کشورمان در جاکارتا همچنین با اشاره به برگزاری بازی های آسیایی 2018 در اندونزی، آمادگی ایران را برای همکاری با اندونزی به منظور برگزاری این بازی ها و برگزاری اردوهای تیم های مختلف ورزشی در ایران و اندونزی اعلام کرد.
‘امام نهروان’ وزیر ورزش و جوانان اندونزی نیز به سفر دو سال پیش خود به ایران اشاره کرد و گفت: در این سفر اهمیت ورزش در ایران را به خوبی مشاهده کردم.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران ورزشگاه های مجهز و پیشرفته ای دارد و به همین دلیل و با توجه به نزدیکی مسابقات آسیایی 2018 جاکارتا، اندونزی علاقمند است از تجربیات ایران در زمینه زیرساخت های ورزشی استفاده کند.
وزیر ورزش اندونزی با اظهار خرسندی از تحولات مثبت ایجاد شده در روابط و همکاری های ورزشی بین دو کشور، بر همکاری اندونزی و ایران در زمینه جوانان نیز تاکید کرد و گفت که در این زمینه نیز گام های خوبی برداشته شده است.
وی با تقدیر از وزارت ورزش و جوانان ایران برای ارسال برنامه پیشنهادی اجرایی، گفت که این سند به زودی بررسی و نقطه نظرات خود را ارائه می کنیم.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغماییانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *