تیم فوتبال تایلند قهرمان رقابت های جنوب شرق آسیا شدبه گزارش ایرنا، تیم ملی تایلند در پایان این بازی که با حضور 80 هزار تماشاگر در ورزشگاه شاه عالم مرکز ایالت سلانگور مالزی برگزار شد، کسب شانزدهمین مدال طلای فوتبال مسابقات جنوب شرق آسیا را جشن گرفت.
مالزی که تاکنون 6 مدال طلای مسابقات فوتبال این رقابت ها را کسب کرده است تمام تلاش خود را بکار گرفت تا از امتیاز میزبانی استفاده کند و به قهرمانی دست یابد، اما این تیم تایلند بود که با یک گل تیم میزبان را شکست داد و مدال طلا را به خانه برد.
تیم اندونزی نیز عصر سه شنبه با شکست سه بر یک میانمار به مدال برنز این مسابقات دست یافت.
مالزی تاکنون با کسب 300 مدال شامل 133 مدال طلا، 86 مدال نقره و 81 مدال برنز در مجموع کسب مدال ها به مقام قهرمانی بیست و نهمین دوره مسابقات جنوب شرق آسیا دست یافته و تیم تایلند با کسب 238 مدال شامل 67 مدال طلا، 85 مدال نقره و 86 مدال برنز در جایگاه دوم قرار دارد.
تیم های ورزشی ویتنام نیز تاکنون 166 مدال مسابقات دو سالانه امسال جنوب شرق آسیا موسوم به ‘کوالالامپور 2017’ را کسب کرده است که شامل 58 مدال طلا، 49 مدال نقره و 59 مدال برنز است.
آیین پایانی این مسابقات پنجشنبه شب در ورزشگاه بوکیت جلیل شهر کوالالامپور در روز ملی مالزی برگزار می شود.
بیست و نهمین دوره مسابقات دو سالانه جنوب شرق آسیا یک رویداد چند ورزشی است که امسال به عنوان بازی های ‘کوالالامپور 2017’ شناخته می شود.
تیم های مختلف ورزشی برونئی، مالزی، فیلیپین، اندونزی، میانمار، لائوس، سنگاپور، ویتنام، تایلند، کامبوج و تیمور شرقی در مسابقات جنوب شرق آسیا شرکت دارند.
بیست و نهمین دوره بازی های جنوب شرقی آسیا در 36 سالن ورزشی شامل 19 سالن در کوالالامپور، 10 سالن در ایالت سلانگور، سه سالن در شهر پوتراجایا پایتخت ستادی، 2 سالن در ایالت نگری سمبیلان و یک سالن در ایالت های ترنگانو و کداح انجام می شود.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغماییانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *