تیم ملی فوتبال کره جنوبی بدنبال حریف تدارکاتیبه گزارش روز دوشنبه خبرگزاری رویترز، فدراسیون فوتبال کره جنوبی اعلام کرد که تونس به دلایل داخلی از برگزاری دیدار دوستانه با تیم ملی فوتبال کره جنوبی انصراف داده است.
کره جنوبی جواز حضور در جام جهانی 2018 روسیه را کسب کرده است. این تیم روز 15 مهر ماه (هفتم اکتبر) در مسکو مقابل میزبان جام جهانی یک دیدار دوستانه برگزار می کند. کره ای ها قرار بود سه روز بعد در سوئیس یک بازی دوستانه مقابل تونس انجام دهند.
فدراسیون کره جنوبی اکنون تلاش می کند مراکش را جایگزین تونس کند. تونس روز 15 مهر (هفتم اکتبر) در دیدار مقدماتی جام جهانی به مصاف گینه می رود.
دیدار دوستانه کره جنوبی برابر روسیه مورد توجه بسیاری در این کشور قرار گرفته است. براساس گزارش های منتشر شده گاس هیدینک که با تیم ملی کره جنوبی به نیمه نهایی جام جهانی 2002 صعود کرد، در این دیدار دوستانه با شین تائه یونگ سرمربی کره جنوبی دیدار می کند.
کره در ماه ژوئن اولی اشتلیکه را به دنبال نتایج ضعیف تیم ملی این کشور اخراج کرد و سکان هدایت تیم را به دست شین تائه یونگ سپرد.
هیدینک بعد از نتایجی که با تیم کره جنوبی کسب کرد، شهروند افتخاری کره جنوبی شد. وی چندی پیش گفت که مایل است به عنوان مشاور به آماده سازی تیم کره جنوبی برای جام جهانی کمک کند.
بسیاری از هواداران کره ای خواهان حضور هیدینک به جای شین روی نیمکت تیم ملی این کشور هستند. آنها امیدوار هستند با این مربی 70 ساله به موفقیت دست پیدا کنند. اما فدراسیون کره اعلام کرده است که مایل است شین در جام جهانی هدایت جنگجویان تائه گوک را به عهده بگیرد.
شین از حضور هیدینک استقبال کرد.
وی گفت: هیدینک در فوتبال کره جنوبی یک اسطوره است. اگر بخواهد با تیم ملی ما همکاری کند، لحظه ای درنگ نمی کنم.
با این حال وی گفت که انگیزه های هیدینک باید روشن باشد و این کار را برای پیشرفت فوتبال کره و بهبود تیم در آستانه جام جهانی 2018 و نه منعفت شخصی انجام دهد.
هیدینک از سال 2006 تا 2010 هدایت تیم ملی روسیه را به عهده داشت. او بعد از دوران کوتاه سرمربیگری تیم چلسی انگلیس در سال 2016، مسئولیتی نداشته است.
شین ترکیب 23 نفره مردان خود را برای دیدارهای دوستانه ماه آینده اعلام کرد. تمام اعضای تیم بازیکنان شاغل در خارج از کره جنوبی هستند.
قرار است کی سونگ یوئنگ بازیکن سوانسی سیتی برای نخستین بار بعد از دیدار مقابل قطر در رقابت های مقدماتی جام جهانی در ماه ژوئن به تیم بازگردد. او در این دیدار از ناحیه زانو مصدوم شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.
کاپیتان تیم ملی کره جنوبی در فصل جدید رقابت های لیگ برتر انگلیس هنوز به میدان نرفته، اما تمرینات خود را از سرگرفته است.
ورزشی**1584
مترجم:مولوی انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *