تیم ملی فوتبال کره جنوبی جایی برای اشتباه نداردبه گزارش تارنمای رسمی سایت ‘فیفا’، به نظر می رسد برای اولین بار پیشگامی تیم ملی فوتبال کره جنوبی باید زیره ذره بین قرار گیرد. جنگجویان تائه گوک با 9 دوره حضور در جام جهانی، به عنوان پرافتخارترین تیم آسیایی مطرح هستند.
در حالی که تیم ایران در گروه اول صعود خود را قطعی کرده است، کره جنوبی برای تصاحب سهمیه دوم گروه باید با ازبکستان رقابت کند.
دهمین حضور این تیم آسیایی در مهمترین عرضه فوتبال جهان نیازمند خودداری از هرگونه اشتباهی در دو بازی باقی مانده است.
مجموعه عملکرد تائه گوک، از جمله شکست صفر بر یک برابر تیم ملی فوتبال چین و باخت دو به سه برابر قطر در بازی آخر، کارزار این تیم را به مخاطره انداخته است. نتایج ناامیدکننده تیم به بهای برکناری ‘اولی اشتیلیکه’، سرمربی آلمانی کره جنوبی تمام شد.
با این حال و با وجود مشکلاتی که این تیم پیش رو دارد، ‘جونگ وویونگ’، هافبک تیم ملی کره جنوبی، اعتماد به نفس خود را حفظ کرده است.
جونگ که در باشگاه ‘چونگ کینگ لیفان’ چین نیز بازی می کند، در گفت وگو با ‘فیفا’ گفت: مثل همه بازیکنان دنیا، ما نیز صعود به جام جهانی را مهم ترین دستاورد خو محسوب می کنیم. این رویایی است که از کودکی داشته ایم. این مساله به زودی مشخص خواهد شد و نمی خواهیم که در پایان کار افسوس بخوریم. باور داریم که می توانیم بلیت جام جهانی روسیه 2018 را بگیریم.
فیفا در ادامه این گزارش، در تشریح دشواری های پیش روی ‘شین تائه یونگ’، سرمربی تیم ملی کره جنوبی، نوشت، او قبل از سفر به تاشکند برای مصاف با ازبکستان، دیدار مقابل تیم بدون شکست ایران را پیش رو دارد که در پایان این ماه باید با آن رقابت کند و برنده شود.
در آخرین مرحله از رقابتهای مقدماتی جام جهانی فوتبال در آسیا، ایران، کره جنوبی، ازبکستان، سوریه، قطر و چین در گروه اول قرار گرفتند.
کره جنوبی روزهای 9 و 14 شهریور به ترتیب در سئول و تاشکند با ایران و ازبکستان مسابقه می دهد.
جونگ هافبک 27 ساله، تیم ملی کره جنوبی افزود: باید صادق بود. این مسابقه، مشکلات ما را بیشتر می کند؛ زیرا باید در زمین حریف بازی کنیم. با این حال، باور داریم که بهترین هستیم و تا زمانی که اعتماد به نفس خود را حفظ کنیم، می توانیم اینگونه بمانیم. بازی برای کشور علاوه بر این که مایه مباهات است، یک وظیفه و مسئولیت است. من آماده ام که توانایی خود را ثابت کنم.
ورزشی**1088**1584
مترجم:فقیه*انتشاردهنده:مولویانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *