حمایت رئیس فیفا از فناوری کمک داوری ویدیویی در مسابقات فوتبالبه گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، فیفا هنوز تایید نکرده است که آیا این سیستم در جام جهانی 2018 مورد استفاده قرار می گیرد یا خیر. این سیستم از شروع فصل مسابقات در رقابتهای سری آ ایتالیا و بوندس لیگا آلمان مورد استفاده آزمایشی قرار گرفته و قرار است فصل آینده نیز در لالیگای اسپانیا ارائه شود.
این سیستم با انتقادهای برخی هواداران به علت کند کردن روند مسابقه روبرو شده است. از سیستم کمک داوری ویدیویی برای مواردی مانند صحنه های گل، اعلام پنالتی، دادن کارت قرمز، تشخیص هویت بازیکنان استفاده می شود.
استفاده از این فناوری در برخی لیگ های فوتبال براساس برنامه ریزی هیئت بین المللی فوتبال (IFAB) که نهاد قانونگذاری در این ورزش است، انجام شده است.
جیانی اینفانتینو در کنفرانس ورزش در دوبی گفت: نتایج بدست آمده بسیار دلگرم کننده و بسیار مثبت بوده است.
وی گفت: تصمیم های داوری که اشتباه بوده اند تغییر یافته و تصمیم های درست انجام شد. گاهی این کار چند ثانیه طول می کشد، اما بسیار مثبت بوده و من بسیار خوشبین هستم این سیستم سرمایه گذاری عظیمی در فوتبال امروز خواهد بود.
رئیس فیفا افزود: این سیستم برای کمک به داوری می تواند در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد.
وی در عین حال گفت: ما باید از فوتبال حمایت کنیم و برای حمایت از این ورزش سرمایه گذاری کنیم. به همین دلیل قبل از هر تغییری در قوانین فوتبال باید بسیار مراقب باشیم و صدها بارها در این باره فکر کنیم.
اینفانتینو گفت: با این حال به عقیده من آزمایش این فناوری از یک سال و نیم پیش تصمیم درستی بوده است. در سالهای قبل بحث های بسیاری در این باره شد، اما هرگز آزموده نشد.
ورزشی**1584انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *