رقابت تنگاتنگ تیم های آفریقایی برای کسب آخرین سهمیه های قاره سیاه در جام جهانی 2018به گزارش تارنمای رسمی فیفا، رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 در قاره آفریقا در پنج گروه برگزار می شود. تیم های صدر هر گروه جواز حضور در جام سال آینده را بدست می آورند. مصر و نیجریه پیشتر صعود خود را به جام جهانی قطعی کرده اند. سه سهمیه آفریقا باقی مانده است که نصیب تیم صدر گروه های ای ، سی و دی می شود.
در این میان سناریوهای مختلفی در آخرین دور مسابقات قابل پیش بینی است.
سومین و آخرین دور رقابت های مقدماتی جام جهانی در قاره آفریقا در روزهای آینده برگزار می شود.
تیم مصر از گروه یی و نیجریه از گروه بی صعود کرده اند.
در گروه ای، جمهوری دمکراتیک کنگو به مصاف گینه می رود. تونس مقابل لیبی بازی می کند.
تونس در دیدار خانگی مقابل لیبی فقط به یک امتیاز نیاز دارد. در صورت برتری لیبی، تونس بازهم شانس صعود دارد، مشروط برآنکه کنگو موفق به شکست گینه نشود.
اگر تونس ببازد و کنگو پیروز شود، تفاضل گل برتر ملاک صعود خواهد بود. پس از آن تعداد گل های زده در مسابقات مرحله گروهی تعیین کننده است.
در گروه بی ، الجزایر برابر نیجریه و زامبیا مقابل کامرون به میدان می روند. نیجریه از این گروه پیشتر صعود کرده است.
در گروه سی ساحل عاج برابر مراکش بازی می کند. گابون هم مقابل مالی دیدار خواهد کرد. مراکش در صورتی که در دیدار روز شنبه در آبیجان مغلوب ساحل عاج نشود، صعود می کند. ساحل عاج هم برای صعود باید در این دیدار پیروز شود.

گروه دی
آفریقای جنوبی برابر سنگال و بورکینافاسو مقابل کیپ ورده به میدان می روند. همه تیم ها در این گروه شانس صعود دارند. سه مسابقه هنوز تا پایان رقابت های این گروه باقی مانده است. دیدار آفریقای جنوبی برابر سنگال که نوامبر 2016 برگزار شد، براساس تصمیم فیفا نوامبر روز جمعه دوباره تکرار می شود. سنگال سه شنبه آینده بار دیگر در خانه برابر آفریقای جنوبی بازی می کند.
پیروزی آفریقای جنوبی در دیدار روز جمعه، شانس صعود را برای هر چهار تیم زنده نگه می دارد.
اما در صورتی که سنگال در آفریقای جنوبی سه امتیاز بازی را از آن خود کند، صدرنشینی خود را قطعی می کند و سهمیه گروه را برای جام جهانی تصاحب خواهد کرد. حتی تساوی هم برای صعود سنگال کافی است، مشروط برآنکه چهار روز بعد دیدار بورکینافاسو و کیپ ورده به تساوی بینجامد.
گروه یی
کنگو- اوگاندا
غنا – مصر
در این گروه مصر به جام جهانی راه یافته است و دو بازی بعدی این تیم تشریفاتی است.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1584**1368
مترجم:مولوی** انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *