سی و ششمین مجمع عمومی شورای المپیک آسیا برگزار شدبه گزارش روز پنجشنبه ایرنا، کیومرث هاشمی رئیس کمیته المپیک کشورمان نیز به عنوان عضو هیات اجرایی شورا در این مجمع که به بررسی بررسی فعالیت های ورزشی قاره آسیا و گزارشات مختلف از زمان آخرین مجمع که همزمان با بازی های آسیایی ساحلی برگزار شد، شرکت داشت.
رئیس شورای المپیک آسیا با بیان اینکه هر روز شاهد فعالیت وسیع و توسعه آن در قاره آسیا و حتی فراتر از آن هستیم، گفت: برگزاری رویدادهای عمده جنبش المپیک از جمله بازی های المپیک 2020 توکیو، بازی های المپیک زمستانی 2022 در پکن و اجرای دیگر رویدادهای جهانی در آسیا، نشان از نقش عمده قاره کهن در جنبش جهانی المپیک دارد.
شیخ احمد الفهد الصباح افزود: با توجه به مسئولیتم به عنوان رئیس انجمن جهانی کمیته های ملی المپیک، می توانم اعلام کنم قاره آسیا امروز به نوعی هدایت ورزش جهان را به عهده دارد که این امر بدون برقراری و حفظ روابط نزدیک با کمیته بین المللی المپیک امکانپذیر نخواهد بود.
در این مجمع، نمایندگان کمیته های ملی المپیک قاره های اقیانوسیه از جمله استرالیا، نیوزیلند و فیجی برای اولین بار در مجمع عمومی شورا شرکت کردند که این موضوع به منزله موافقت شورای المپیک آسیا با پیشنهاد شورای المپیک اقیانوسیه برای شرکت ورزشکاران این قاره در بازی های داخل سالن است و بین دو قاره همبستگی بیشتری ایجاد خواهد کرد.
در این بخش رئیس کمیته اخلاق شورای المپیک آسیا ضمن ارائه گزارشی مربوط به اتهاماتی که در ارتباط با رئیس شورای المپیک آسیا مطرح شده بود، اعلام کرد: تمامی مدارک در ارتباط با این پرونده توسط هیات رسمی و با حضور حقوقدانان مجرب بین المللی بررسی و اینجا رسما اعلام می شود و اتهامات وارده تماما جعلی و بی اساس است.
سپس اعضای مجمع به اتفاق آرا گزارش کمیسیون اخلاق را تأیید و از ریاست شورا به سبب فعالیت های طولانی و خدمت به ورزش قاره و جهان تجلیل کردند.
در این مجمع، پره میرو مدیر دفتر همبستگی المپیک کمیته بین المللی المپیک و همکارانش گزارشی مربوط به برنامه های جاری و رویکرد دفتر همبستگی در ارتباط با برنامه های 2020 – 2017 ارائه کردند.
برنامه های ارائه شده درچهار سال آینده، حمایت از ورزشکاران پاک، حمایت از آسیب دیدگان و پناهندگان، حمایت از ورزشکارانی که دوره رقابت آنها به اتمام رسیده و همچنین افزایش کمی و طولانی کردن دوره بورسیه ها که بیش از پیش در دستور کار قرار خواهد گرفت را شامل می شود.
در این گزارش همچنین اشاره شده است که دفتر همبستگی در برنامه های جاری و آتی از پروژه های ارتقای ارزش های المپیک، پروژه های خاص برنامه های ارتقای ورزشکاران (بورسیه برای حضور در بازی های المپیک) و مربیان (کارگاه های فنی) و برنامه های مدیریت و رهبری ورزش حمایت خواهد کرد.
در بخش مدیریت و روابط کمیته های ملی المپیک گزارشی در خصوص چگونگی ارائه کار در ارتباط با مرور اساسنامه کمیته های ملی المپیک، ارتباط با دولت ها و نظارت بر انتخابات کمیته های ملی المپیک ارائه شد.
در این مجمع همچنین نواب رئیس مناطق پنجگانه قاره و کمیته های تخصصی شورا به طور جداگانه گزارش های خود را ارائه کردند که مورد تأیید مجمع قرار گرفت.
در ادامه، گزارش پیشرفت کار توسط نمایندگان کمیته های برگزاری بازی های آسیایی جاکارتا 2018، بازی های آسیایی هانگجو 2022 ارائه ومورد تایید مجمع قرار گرفت.
در پایان گزارش بازی های آسیایی ساپاروی ژاپن مطرح و کمیته برگزاری بازی های مذکور به علت برگزاری به موقع برنامه های و بازی ها مورد قدردانی اعضای مجمع قرار گرفت.
این درحالیست که موضوع گنجاندن بازی های الکترونیک در بازی های آسیایی 2022 هانگجو چین نیز مورد بررسی قرار گرفت و گزارشی در این رابطه به اعضای مجمع ارائه شد.
به گزارش ایرنا، پنجمین دوره بازی های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی عشق آباد از 17 تا 27 سپتامبر ( 26 شهریور تا 5 مهر ) به میزبانی ترکمنستان درحال برگزاری است.
در این دوره از بازی ها ورزشکاران آسیایی در 21 رشته با یکدیگر به رقابت می پردازند و ورزشکاران قاره اقیانوسیه نیز در این مسابقات شرکت خواهند کرد.
اعضای تیم های ملی بسکتبال سه نفره بانوان، کشتی بانوان، شطرنج، فوتسال، تنیس، سامبو، بولینگ، دوچرخه سواری، شنا، وزنه برداری، کیک بوکسینگ، کشتی، بیلیارد، موی تای، کوراش، جوجیتسو، تکواندو، پرش با اسب، کشتی سنتی ترکمنستان، دو و میدانی و کشتی کمربند کشورمان در قالب بزرگ ترین گروه از کاروان ورزشی اعزامی ایران (کاروان شهید حججی) در این بازی های حضور دارد.
ورزشی**9144** 9250 **1055
خبرنگار:گلی سفیدزاده**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *