طارمی: افتخار می کنم که عضو تیم ملی ایران هستمبه گزارش روز چهارشنبه تارنمای کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)، طارمی که در ترکیب تیم ملی برای بازی مقابل تیم کره جنوبی به سئول رفته است، گفت: صعود تیم ایران به جام جهانی 2018، دستاوردی تاریخی بود که من بخشی از آن بودم و از این بابت بسیار افتخار می کنم.
طارمی که بهترین گلزن ایران در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی نام گرفت، افزود: صعود به جام جهانی نتیجه یک کار جمعی بود و رفتن به بزرگ ترین رویداد ورزشی جهان، حس عالی ایجاد می کند.
گل طارمی در مرحله پایانی انتخاباتی جام جهانی به ازبکستان، صعود ایران را به جام جهانی روسیه قطعی کرد. او علاوه بر ازبکستان، در بازی با قطر و چین نیز گلزنی کرد.
وی خاطر نشان کرد: اگر گل بزنم که البته سعی می کنم بزنم، برای من بسیار خوب خواهد شد. البته، در صورت پیروزی، اینکه چه کسی، من یا هم تیمی هایم گل بزنیم، اهمیتی ندارد.
تیم فوتبال ایران در گروه نخست بازی های مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا با انجام هشت دیدار و کسب شش پیروزی، دو مساوی و هشت گل زده، در مجموع با 20 امتیاز حضور خود را در جام جهانی 2018 روسیه قطعی کرد و دو دیدار پایانی برابر تیم های کره جنوبی و سوریه جنبه تشریفاتی دارد.
ایران با تیم های سوریه، قطر، چین، ازبکستان و کره ‌جنوبی هم گروه است.
ملی پوشان ایران 9و 14 شهریور امسال به ترتیب در سئول به مصاف کره جنوبی و در ورزشگاه 100 هزار نفری آزادی برابر تیم ملی سوریه به میدان می روند.
بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال از 14 خرداد ماه سال97 در روسیه آغاز می‌شود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1088**1584
مترجم:فقیه*انتشاردهنده:مولویانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *