فدراسیون فوتبال چین ویلاس بواس را هشت جلسه محروم کردبه گزارش خبرگزاری رویترز، فدراسیون فوتبال چین امروز (دوشنبه) اعلام کرد، آندره ویلاس بواس در دقیقه 78 بازی روز 22 سپتامبر برابر بیجینگ گوان به داور توهین کرد و حرکاتی ناشایست از خود نشان داد. فوتبال چین بر مبنای اصول بازی منصفانه و روح ورزشی شکل گرفته است و در عین حال، مسئولیت تعلیم و تربیت مردم و ترویج ارزش های همگانی را به عهده دارد.
فدراسیون فوتبال چین افزود: هدف مشترک همه تیم های شرکت کننده، پیروزی است و این هدف جز با رعایت مقررات بازی به دست نمی آید. احترام به قوانین، داورها، هواداران، تیم حریف و بازی برای همه شرکت کننده ها لازم است.
این دومین بار از زمان پیوستن ویلاس بواس به تیم شانگهای است که وی از سوی فدراسیون فوتبال چین محروم می شود.
این سرمربی پرتغالی در ماه ژوئن نیز به خاطر حمایت از اسکار، هافبک برزیلی این تیم از دو بازی محروم شد. اسکار به خاطر رفتار غیرورزشی، از هشت بازی محروم شده بود.
بزرگترین لطمه ناشی از محرومیت هشت جلسه ای ویلاس بواس متوجه تیم شانگهای در لیگ برتر چین است. علاوه بر این، شانگهای روز 18 اکتبر، بازی دور برگشت از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل تیم ‘اوراوا رد دیاموندز’ ژاپن را پیش رو دارد.
کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز چندی پیش ویلاس بواس را به خاطر سخنانی که پس از پیروزی تیمش در یک چهارم نهایی برابر گوانگژو گفته بود، 14 هزار دلار جریمه کرد.
ورزشی**1088**1584
مترجم:فقیه*انتشار:مولویانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *