فیفا سیستم رده بندی تیم های فوتبال را مورد بازنگری قرار می دهدبه گزارش روز سه شنبه تارنمای خبری ساکرنت، رده بندی تیم های فوتبال بر اساس نتایج هر کشور در طول یک دوره چهار ساله انجام می شود و فیفا از این سیستم برای سیدبندی جام جهانی استفاده می کند.
برزیل در حال حاضر در صدر رده بندی جهان ایستاده است. آلمان قهرمان جام جهانی در رده دوم و آرژانتین در جایگاه سوم ایستاده است. سوئیس و لهستان دو رده بعدی را در اختیار دارند. هفت تیم برتر جهان که صعود کرده اند در کنار روسیه میزبان جام در قرعه کشی جام جهانی در سید یک قرار می گیرند. قرعه کشی جام جهانی 10 آذر ماه (اول دسامبر) در مسکو برگزار می شود.
سوئیس و لهستان کارزار موفقیت آمیزی در رقابت های مقدماتی داشته اند و در فصول اخیر مسابقات دوستانه نسبتا کمی برگزار کرده اند.
سخنگوی فیفا در بیانیه ای اعلام کرد که فیفا سیستم رده بندی جام جهانی را بررسی می کند و درصورتی که نیاز به انجام تغییراتی برای بهبود این سیستم باشد، بعد از پایان رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 تصمیم می گیرد.
گزارشی که روز دوشنبه در نشریه تایمز منتشر شد، نشان می دهد رده بندی به ضرر تیم هایی است بازی های دوستانه زیادی انجام می دهند، به ویژه اینکه اگر ببازند. این در حالی است که چنین نتیجه ای مقابل حریفان قدرتمند اجتناب ناپذیر است.
انگلیس که به طور مثال در حال حاضر در رده 13 ایستاده است، در سال گذشته بازی های دوستانه ای را مقابل اسپانیا، آلمان و فرانسه انجام داد که یک تساوی و دو باخت حاصل این دیدارها بوده است.
گرت ساوتگیت سرمربی تیم ملی انگلیس معتقد است که سه شیرها باید مقابل بهترین تیم ها بازی های دوستانه برگزار کنند تا شاگردانش برای تورنمنت ها بهتر آماده شوند.
فدراسیون انگلیس مشتاق است بازی هایی را برابر تیم های مطرح انجام دهد تا درآمد بیشتری کسب کند و در فوتبال هزینه کند. انگلیس در صورت صعود قصد دارد بازی های دوستانه ای را برابر آلمان و برزیل برگزار کند.
ورزشی**1584
مترجم:مولوی انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *