لیگ برتر انگلیس/ سرمربی منچسترسیتی: آگوئرو یک اسطوره استبه گزارش روز یکشنبه تارنمای خبری بی بی سی نیوز، سرخیو آگوئرو در دیدار شنبه شب برابر واتفورد ششمین هت تریک خود را در لیگ برتر انگلیس به ثمر رساند. این دیدار با برتری شش بر صفر سیتی به پایان رسید.
این مهاجم 29 ساله آرژانتینی از سال 2011 تاکنون 175 گل برای سیتی به ثمر رسانده است. اریک بروک با 177 گل رکورد باشگاه را در اختیار دارد و آگوئرو در آستانه دستیابی به این رکورد است.
گواردیولا گفت: امیدواریم این رکورد به زودی محقق شود و ما جشن بزرگی برگزار کنیم.
بروک که از سال 1928 تا 1940 در سیتی توپ می زد، در 494 بازی خود برای این تیم به این آمار دست یافت. در حالی که آگوئرو در 259 بازی این تعداد گل زده است.
گواردیولا گفت: او یک اسطوره است و بخشی از تاریخ باشگاه است. آمار آگوئرو فوق العاده و خود گویای همه چیز است.
این بازیکن آرژانتینی تاکنون 127 گل در لیگ برتر انگلیس به ثمر رسانده است و در فهرست گلزنان برتر این رقابت ها بالاتر از روبی کین و نیکلاس آنلکا و هم ردیف جیمی فلوید ایستاده است.
آلن شیرر مهاجم سابق انگلیس رکورددار گلزنی در یگ برتر انگلیس است.
آگوئرو در چهار فصل از شش فصل گذشته بیش از 20 گل زده است. بیشترین آمار گلزنی او با 26 گل مربوط به فصل رقابت های 2014-2015 است.
لوئیس سوارز مهاجم سابق لیورپول آخرین بازیکنی بود که در فصل رقابت های 2013-2014 ، 30 گل زد. هری کین مهاجم تاتنهام در دو فصل گذشته با 29 و 25 گل ، گلزن برتر لیگ فوتبال جزیره بود.
شیرر معتقد است که آگوئرو می تواند امسال 30 گل در لیگ جزیره برای تیم خود بزند.
ورزشی**1584
مترجم:مولوی انتشاردهنده:,لی خورسندیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *