مالزی با کسب 145 مدال طلا قهرمان مسابقات جنوب شرق آسیا شدبه گزارش ایرنا، بیست و نهمین دوره مسابقات جنوب شرق آسیا از 28 مرداد به طور رسمی در کوالالامپور پایتخت این کشور گشایش یافت و چهارشنبه شب در مراسمی با حضور مقامات مالزی و ده ها هزار نفر از مردم و ورزشکاران 11 کشور شرکت کننده در ورزشگاه ‘بوکیت جلیل’ با قهرمانی مالزی در مجموع مدال ها پایان یافت.
تایلند نیز با کسب مجموع 246 مدال شامل 72 مدال طلا، 86 مدال نقره و 88 مدال برنز و ویتنام با کسب مجموع 168 مدال شامل 58 مدال طلا، 50 مدال نقره و 60 مدال برنز دررده های دوم و سوم قرار گرفتند.
سنگاپور، اندونزی، فیلیپین، میانمار، کامبوج، لائوس، برونئی و تیمور شرقی نیز رده های چهارم تا یازدهم کسب مجموع مدال های این دوره از رقابت های ورزشی جنوب شرق آسیا را به دست آوردند که سهم تیمور شرقی تنها سه مدال برنز بود.
‘نجیب تون رزاق’ نخست وزیر مالزی چهارشنبه شب در آیین پایانی این مسابقات ورزشی منطقه ای که بیش از چهار هزار و 500 ورزشکار از 11 کشور در آن به رقابت پرداختند و از شبکه های تلویزونی مالزی به طور زنده پخش می شد، اعلام کرد این کشور به دلیل کسب قهرمانی مسابقات که بهترین نتیجه ورزشکاران کشورش از نظر مجموع مدال ها بود دوشنبه آینده تعطیل است.
نجیب گفت: این لحظه ای است که همه منتظر بوده اید، تعطیل کشور نیز آسان نیست، اما من رسما روز 4 سپتامبر (دوشنبه 13 شهریور) را برای مالزی تعطیل رسمی اعلام می کنم.
مالزی سال 2001 نیز که میزبان مسابقات جنوب شرق آسیا بود توانست 111 مدال طلای این رقابت ها را از آن خود کند.
مالزی با اعلام تعطیلی روز دوشنبه از امروز 31 آگوست برابر با شصتمین سالگرد استقلالش تعطیلات 5 روزه ای را آغاز کرد.
در آیین پایانی بیست و نهمین دوره بازی های جنوب شرق آسیا، پرچم این رقابت ها برای میزبانی سی امین دوره بازی ها به فیلیپین داده شد تا دو سال دیگر در سال 2019 مانیل این بازی های ورزشی منطقه ای را میزبانی کند.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغماییانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *