مقدماتی جام جهانی/مهاجم تیم ملی کره جنوبی: برای پیروزی به تاشکند می رویمبه گزارش روز شنبه تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، سون هئونگ مین اذعان کرد که بعد از تساوی مقابل ایران بازیکنان کره ای محزون و ناراحت هستند. به این ترتیب جنگجویان تائه گوک برای آخرین دیدار خود با تمام توان عازم ازبکستان می شوند.
کره جنوبی در دیدار روز پنجشنبه مقابل ایران که تاکنون در رقابت های مقدماتی جام جهانی شکست نداشته است، به تساوی بدون گل دست یافت. با توجه به شکست ازبکستان مقابل چین، کره جنوبی در صورت برد می توانست راهی جام جهانی شود. سوریه نیز با پیروزی مقابل قطر امید صعود به جام جهانی را حفظ کرد.
سون گفت: ما تمام تلاش خود را در این مسابقه دشوار انجام دادیم. گاهی پیروزی نصیب تیم می شود و گاهی باخت. اما مسئله مهم تلاش ما بود.
وی گفت: با حضور 60 هزار هوادار جو عالی در ورزشگاه ایجاد شده بود، اما نتیجه برای ما کمی ناراحت کننده است. ما باید به دیدار مقابل ازبکستان فکر کنیم.
کره جنوبی تا قبل دیدار مقابل ایران، رکورد 100 درصدی پیروزی در چهار دیدار خانگی را حفظ کرده بود. برای نخستین بار در رقابت های مقدماتی جام جهانی تمام بلیت های مسابقه کره جنوبی فروخته شد.
تیم ایران تاکنون در هشت بازی خود شکست نخورده است و دفاع این تیم نفوذناپذیر مانده است.
با اخراج سعید عزت اللهی در نیمه دوم تیم میزبان دست بالاتر را داشت، اما تیم مهمان به آرایش فشرده تری روی آورد و در نهایت رکورد پرافتخار خود را حفظ کرد.
سون گفت: تیم ایران مثل همیشه خیلی خوب دفاع کرد. به همین علت ایجاد فرصت گلزنی دشوار بود. اما فوتبال همین است.
پیروزی سوریه شرایط گروه را پیچیده تر کرده است. این تیم با پیروزی مقابل قطر به رده سوم گروه صعود کرد. به این ترتیب سون و هم تیمی هایش برای نهمین صعود متوالی به جام جهانی باید در تاشکند به پیروزی دست یابند.
سون گفت: برد و باخت ازبکستان مهم نیست، مهم ما هستیم. ما برای بازی بعدی ریکاوری می کنیم و تمام تلاش خود را به کار می گیریم.
وی گفت: همه باید همین ذهنیت را داشته باشند. ما نمی خواهیم آنجا ببازیم یا مساوی کنیم. ما برای سه امتیاز به تاشکند می رویم.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1584
مترجم:مولوی انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *