نجات 80 هزار گردشگر از رودخانه های کشوربه گزارش ایرنا سیدمصطفی میرسلیم روز پنجشنبه در دومین نشست ستاد هماهنگی ،ساماندهی و نظارت بر سواحل و تفرجگاه های استان خوزستان در سالن جلسات فرمانداری دزفول افزود:پس از انقلاب به علت خطرات زیادی که در سواحل شمال کشور وجود داشت تعداد غرق شده های زیادی در کشور داشتیم که با پیگیری و نشست های بسیاری که در این خصوص برگزار شد موفق شدیم آمار افراد غرق شده در کشور را 90 درصد کاهش دهیم ضمن اینکه غرق شدگان اغلب در مناطق غیراستحفاظی در شمال کشور غرق شده اند .
وی با بیان اینکه تعداد مراجعه مردم به سواحل بسیار گسترده شده است گفت:با وجود نجات این تعداد گردشگر نباید سالانه 150 نفر در ساحل رودخانه های کشور غرق شوند و باید با بررسی کارشناسانه در این خصوص چاره اندیشی شود.
میرسلیم اضافه کرد:طبق بررسی کارشناسان حدود 45 نقطه ساحلی در استان خوزستان وجود دارد که بیشترین تعداد مراجعه کنندگان برای تفریح را به خود اختصاص داده اند که سازمان آب و برق خوزستان باید طبق قانون و حفظ شرایط آمادگی لازم برای صدور مجوز برای احداث ایستگاه برای استفاده از سواحل رودخانه را داشته باشد.
وی ادامه داد:باید ایستگاه هایی در این نقاط پر بازدید احداث شود تا مردم بتوانند به راحتی و با کمترین تلفات از امکانات و ظرفیت های آبی رودخانه استفاده کنند زیرا تا زمانی که امکانات مناسبی در اختیار مردم قرار نگیرد سازمان آب وبرق حق اعتراض به چگونگی استفاده از ساحل به مردم را ندارد.
رئیس فدراسیون نجات غریق کشور اظهار کرد:برای 45 نقطه پربازدید استان خوزستان می توان 170 ایستگاه برای شنا و تفریح تعریف کرد ضمن اینکه در شهرستان ظرفیت سرمایه گذاران برای احداث این ایستگاه ها وجود دارد
وی ادامه داد:طبق آمار یکهزار و 500 ناجی غریق در استان خوزستان وجود دارد که باید وضعیت آنها از همه نظر بررسی شود تا آمادگی لازم را برای ارائه خدمات داشته باشند.
وی گفت: با وجود 110 استخر در این استان تعداد ناجیان غریق جوابگوست و اگر نیاز به تعداد بیشتری باشد می توان از وجود 150 هزار ناجی غریق کشور استفاده کرد.
میرسلیم به شهرداری های استان خوزستان توصیه کرد افراد ناجی غریق را به استخدام شهرداری درآورند و با ارائه گواهینامه معتبر حقوق آنها را در اعتبارات شهرداریها پیش بینی کنند تا کار به صورت حرفه ای دنبال شود.
از ابتدای امسال تاکنون 17 نفر در رودخانه دز و کانالهای آبیاری دزفول غرق شدند که در آخرین حادثه یک گروه گردشگری در منطقه چال کندی دچار حادثه شدند که در این حادثه پنج نفر جان خود از دست دادند که با وجود جستجوهای گسترده تاکنون جسد یکی از افراد غرق شده یافت نشده است.
7278/6068
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محسن بهاروندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *