کاراته رده های سنی قهرمانی جهان؛ 2 نماینده ایران فینالیست شدندبه گزارش ایرنا، دهمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی (نوجوانان، جوانان و امیدهای) جهان از روز گذشته (چهارشنبه) با حضور بیش از یک هزار و 700 ورزشکار از 109 کشور به میزبانی شهر «تنه ریف» اسپانیا آغاز شده است.
تیم ایران در هر سه رده سنی و در دو بخش کاتا و کومیته دختران و پسران در این رویداد مهم شرکت کرده است.
امروز (پنجشنبه شب) کومیته کاهای رده سنی جوانان کشورمان در دو بخش دختران و پسران روی تاتامی رفتتند که «باربد صداقت» و «مجید نیکوهمت» به فینال صعود کردند و «قاسم خوبرو» به دیدار رده بندی رسید.
مبارزات فینال و رده بندی رده سنی جوانان، فردا (جمعه) برگزار خواهد شد.
**نتایج کومیته کاهای رده سنی جوانان بدین شرح است:
*دختران/
وزن منهای 48 کیلوگرم «لیلا برجعلی» در گام نخست برابر «چیلو لیدون» از انگلیس شکست خورد و به کار خود در این مسابقات پایان داد.
وزن منهای 53 کیلوگرم «فاطمه سعادتی» در گام نخست مقابل « تیارو استادیلو» از شیلی در پایان وقت قانونی به تساوی صفر بر صفر رسید و با رای داوران شکست خورد و حذف شد.
وزن منهای 59 کیلوگرم «نگین آلتونی» در نخستین قدم «آنا هرت» سوئیسی را با شکست بدرقه کرد و سپس «آلبورنا گروالا» از کوزوو را مقهور کرد. وی در ادامه برابر «برسا مزا» از مکزیک شکست خورد و حذف شد.
وزن به اضافه 59 کیلوگرم «مینا یوسفی» ابتدا «جیانلا لوزانو» از پرو را مغلوب کرد، اما در دوم برابر نتیجه را به «روسیو گارسیا» از اسپانیا واگذار کرد و از جدول مسابقات کنار رفت.

*پسران/
وزن منهای 55 کیلوگرم «مرتضی نعمتی» در همان نخستین مبارزه برابر «خوزه ژاویر» پرتغالی دو بر یک شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.
وزن منهای 61 کیلوگرم «قاسم خوبرو» در اولین گام نماینده اسلوونی را سه بر صفر مغلوب کرد و سپس «صلاح الدین ایت همو» از مراکش را از پیش روی برداشت.
وی سومین پیروزی خود را مقابل «محمد الاسیری» از عربستان به دست آورد در دور چهارم «فلورز» اهل شیلی را با اقتدار شکست داد.نماینده ایران در مرحله نیمه نهایی برابر «همت بخشعلی اف» از جمهوری آذربایجان یک بر صفر شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. خوبرو فردا در مبارزه رده بندی برای کسب مدال برنز رقابت می کند.
وزن منهای 68 کیلوگرم «سیدعلی کریمی» در همان دور نخست برابر «کای ایکی» از ژاپن مغلوب شد و به کار خود پایان داد.
وزن منهای 76 کیلوگرم «باربد صداقت» ابتدا « آنری بیت» از گرجستان را شکست داد و سپس «دونارت ویتیجا» از کوزوو را مقهور کرد.
وی در دور سوم برابر «آندرس پنا» از بولیوی به پیروزی رسید و در ادامه «اشرف محمد» مصری را در پایان رقابتی سخت مغلوب خود کرد.
صداقت در مرحله نیمه نهایی یک بر صفر از سد «کرل کوزنتکوف» از روسیه گذشت و فینالیست شد تا فردا برای کسب مدال طلا با کاراته کای مراکشی روبرو شود.
در وزن به اضافه 76 کیلوگرم «مجید نیکوهمت» ابتدا «الیور ریوست» از کانادا، «جورجیوس لیاتوس» از یونان و سپس «روبرت آواکیموف» از روسیه را برد.
وی در دور چهارم برابر «تارک محمود» مصری هم صاحب برتری شد و به نیمه نهایی رسید.
نیکوهمت در نیمه نهایی نیز «خوزه رافائل» اسپانیایی را از پیش روی برداشت و دومین فینالیست تیم جوانان ایران لقب گرفت تا فردا برای کسب مدال طلا با نماینده ژاپن روی تاتامی برود.
تیم ایران در روز نخست این پیکارها دو مدال برنز در بخش کاتا (اجرای فرم) کسب کرده بود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
شبد**3783**9122**
خبرنگار: امیر میرزاییان** انتشار دهنده: مهدی نعمتیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *