کشتی قهرمانی جهان؛ نوری شب برنزی ایران را کامل کردبه گزارش دوشنبه شب ایرنا، نخستین روز از مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان از ساعت 12:30 امروز (دوشنبه) به وقت ایران در سالن 20 هزار نفری «آکورهتل آرنا» شهر پاریس در وزن های 71، 75، 85 و 98 کیلوگرم آغاز شد.
حریف نوری که نخستین حضور خود را در رقابت های قهرمانی بزرگسالان جهان تجربه می کند، در دیدار رده بندی وزن 85 کیلوگرم اسلام عباس اف دارنده مدال طلای نوجوانان و جوانان جهان از جمهوری آذربایجان را 4 بر صفر شکست داد و سومین مدال برنز ایران را در رقابت های قهرمانی جهان کسب کرد.
پیش از نوری، محمد علی گرایی و سعید عبد ولی در وزن های 71 و 75 کیلوگرم دو مدال برنز دیگر نیز برای کشورمان کسب کرده بودند و سید مصطفی صالحی زاده نماینده وزن 98 کیلوگرم نیز از دور رقابت ها حذف شد.
نوری امروز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل ایویداس استانکوویچ از لیتوانی با نتیجه 7 بر 5 پیروز شد و در دور بعد با نتیجه 3 بر یک اریک آپس از استونی را مغلوب کرد. نوری در دور چهارم مقابل ویکتور لورینچ دارنده مدال برنز جهان و قهرمان اروپا از مجارستان با نتیجه 6 بر 4 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل دنیس کودلا دارنده مدال برنز المپیک از آلمان با نتیجه 4 بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
شبد**1067**9122
خبرنگار: رضا رمضانی** انتشار دهنده: مهدی نعمتیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *