کفاشیان: ایران برای کمک به توسعه ورزش در افغانستان آمادگی داردبه گزارش ایرنا، کفاشیان که روز دوشنبه با «محمد ظاهر اغبر» رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان دیدار داشت، گفت که از طرف «کیومرث هاشمی» رئیس کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران مامور است تا ضمن دعوت همتای افغان او به تهران زمینه گفت و گو برای تعمیق روابط ورزشی باز شود.
کفاشیان که در راس یک هیات بازرسی فیفا از روز جمعه گذشته در کابل پایتخت افغانستان به سر می برد افزود که امید دارد تا افغانستان هم بتواند عرصه ورزشی را از مداخلات سیاسی محفوظ نگه دارد تا زمینه رشد آن فراهم شود.
وی که قبل از این دیدار از بازی یک تیم فوتبال دختران افغانستان بازدید کرده بود به جایگاه نخست فوتبال بانوان ایران در سطح آسیا اشاره کرد و گفت : فوتبال جوانان ایران به جام جهانی رسیده است و فوتسال و فوتبال ساحلی نیز در جهان سوم شده است.
کفاشیان تأکید کرد که جوانان افغان و ایران با همت و غیرت ویژه ای ورزش می کنند که این روحیه در دیگر کشورها کمتر دیده می شود و کمیته ملی المپیک افغانستان با تکیه به خود پیشرفت خوبی کرده است و با همین امکانات پیشرفت خوبی خواهد کرد.
وی نتایج کسب شده از سوی ورزشکاران افغان را در عرصه های ورزشی خوب و قابل قبول ارزیابی کرد و گفت : بسیاری از کشورهای غنی در برخی رشته های ورزشی حتی تیم ندارند و خوشبختانه افغانستان در فوتسال و فوتبال ساحلی حضور دارد.
وی از تیم فوتبال ساحلی افغانستان که در بین 12 کشور آسیایی حضور دارد و فوتسال این کشور که در بازی های آسیایی چهارم شد به عنوان نمونه ای موفق از برتری انگیزه بر توانمندی مادی یاد کرد و افزود که فوتبال افغانستان هم خوب پیشرفت کرده است که این توانمندی افغان ها را نشان می دهد.
وی آینده افغانستان در عرصه ورزش روشن و امیدوار کننده دانست و تنها خواستار اعمال مدیریت صحیح برای شکوفایی این ظرفیت شد.
کفاشیان با اشاره به روحیه ورزشکاران افغانستان ابراز امیدواری کرد تا چند سال آینده ورزش این کشور با رشدی سریع به جایگاه بلندی در دیناب ورزش برسد.
او از اغبر خواست که فرصت یک مسابقه دوستانه بین ایران و افغانستان را فراهم کند.
ظاهر اغبر رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان نیز در این دیدار گفت که ورزش کاران افغان به شکل عام در تمام رشته ها و به شکل خاص در رشته فوتسال قدردان حمایت های ایران هستند .
وی گفت که تعداد زیادی از ورزش کاران افغان که در مسابقات درخشیده اند، رشته های ورزشی خود را در ایران آموخته اند.
اغبر هم وعده داد تلاش کند تا فرصت برگزاری یک مسابقه ورزشی دوستانه بین دو کشور فراهم شود.
کفاشیان همراه هیاتی که وحید کاردانی نماینده کنفدراسیون آسیا نیز در میان آنها بود ، جمعه شب گذشته وارد کابل پایتخت افغانستان شد و روز شنبه با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت دیدار کردند.
این هیات عصر امروز کابل را ترک می کند
آساق*291* 1104**1663**انتشار دهنده: خسرو حسینیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *