گزارش فیفا از بازی های مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا/ امیدواری کره جنوبیرقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 در حالی در آسیا از سرگرفته شده است که سناریوهای متعددی برای این مسابقات مطرح است.
تیم ملی ایران جواز حضور در جام جهانی سال آینده را بدست آورده است. در همین حال سرنوشت دو سهمیه از سه سهمیه باقیمانده آسیا می تواند در مسابقات روز پنجشنبه مشخص شود.
رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 در منطقه آسیا در دو گروه برگزار می شود.
در گروه نخست کره جنوبی در سئول میزبان تیم ملی ایران است. جنگجویان تائه گوک در صورت پیروزی در دیدار مقابل ایران به جام جهانی صعود می کنند، مشروط بر آنکه ازبکستان مقابل چین ببازد یا مساوی کند.
سون هیونگ مین مهاجم تاتنهام بازیکن کلیدی کره جنوبی در خط حمله است. کوون کیونگ وون هافبک تیانجین هم به علت عملکرد فوق العاده خود در فوتبال چین برای نخستین بار به تیم ملی کره جنوبی دعوت شده است.
در همین گروه، ازبکستان و سوریه نیز به ترتیب برابر چین و قطر به میدان می روند و تلاش می کنند امید صعود خود را حفظ کنند.
تیم چین در دیدار مقابل ازبکستان تلاش می کند کورسوی امید صعود را حفظ کند. اما تیم ازبکستان نیز می داند برای حفظ شانس خود برای نخستین صعود به جام جهانی باید سه امتیاز این دیدار را از آن خود کند.
در دیگر دیدار این گروه سوریه در مالزی میزبان قطر است و تلاش می کند با برتری برابر میزبان جام جهانی 2022 امید خود را زنده نگه دارد. اما قطر در دیدار رفت دو تیم با نتیجه یک بر صفر به برتری رسید. قطر تحت هدایت فلیکس سانچز سرمربی جدید تیم برای حفظ شانس کسب سهمیه پلی آف از هیچ کوششی برای پیروزی دراین مسابقه دریغ نخواهد کرد.
در گروه دوم، ژاپن و استرالیا در یک دیدار سرنوشت به مصاف هم می روند. برنده این دیدار نخستین سهمیه این گروه را از آن خود می کند.
ژاپن صدرنشین گروه دوم بدنبال ششمین صعود متوالی است. اما امید استرالیا هم بعد از باخت عربستان برابر امارات متحده عربی بسیار بالا رفته است. عربستان روز سه شنبه در دیدار مقابل امارات با نتیجه دو بر یک مغلوب شد. شاهین های سبز فرصت طلایی را برای کسب سه امتیاز از دست دادند. اکنون استرالیا در صورت برتری در ورزشگاه سایتاما می تواند جواز حضور در جام جهانی سال آینده را تصاحب کند.
مایل جدیانک کاپیتان استرالیا به علت مصدومیت در این دیدار حضور ندارد. اما از طرف دیگر پیروزی ژاپنی ها برابر استرالیا می تواند بلیت جام روسیه را نصیب آنها کند.
هفته نهم از رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 در آسیا فردا پنجشنبه در دو گروه پیگیری می شود. قاره آسیا چهار سهمیه صعود مستقیم به جام جهانی را دارد.
ورزشی**1584
مترجم:مولوی انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *